Jaki nadruk wybrać – dzianiny drukowane od podszewki

Współcześnie dzianiny drukowane w dużym stopniu zdominowały wzornictwo, choć ich walory są uzależnione od różnych metod nanoszenia grafiki. Od sposobów nakładania barwnych płaszczyzn jest uzależniona nie tylko koszt odzieży. Decydujemy się na kolorowe i pokryte wzorami ubrania, ale niekiedy spora cena nas odstrasza.Dlaczego musi tak być??

Jak tworzy się dzianiny drukowane?

Dzianiny drukowane tworzy się przy pomocy wielu sposobów. Bawełna i dresówka – te materiały najbardziej zdają egzamin jako podłoże do wydruku. Tym samym w efekcie powstaje wyjątkowy design materiałów, przyciągające uwagę wzory, a do tego wygodę noszenia. Jednak różne metody druku przynoszą rezultaty, dadzą się zauważyć.

Cyfrowa rewolucja

W kategorii cena czołowa lokata należy do dzianin drukowanych cyfrowo. Decyduje o tym koszt druku przy pomocy specjalistycznych drukarek. Do kosztów dzianiny dochodzą kosztowne środki eksploatacyjne. Kosztowna drukarka podwaja koszt, zaś opcja błyskawicznego opracowania wzoru powoduje, że wybierane są krótkie nakłady. W efekcie powstaje koszt przewyższający użycie klasycznego sitodruku.

Jednak nabywca za większą stawkę zyskuje większy zestaw korzyści. Będzie posiadał materiał, który zachowuje wszystkie zalety użytkowe, ale i ma nieskończoną ilość kolorów. Okazuje się, że przy zastosowaniu najlepszych urządzeń, rozdzielczość nadruku jest doskonała, a barwy nie zlewają się ze sobą. Druk cyfrowy można wdrożyć w prosty sposób, zatem można go użyć do wykonania niewielkich projektów i zadrukowania niewielkich zamówień.

Sitodruk wciąż aktywny – wcale się nie starzeje

W świecie zadrukowywania dzianin wciąż króluje stary, ale jary sitodruk. Jego atrybutem pozostaje cena, ale towarzyszy mu nieustanne podnoszenie jakości. Druk działa przy ograniczonej ilości barw, a także nieskomplikowanych wzorach, przy czym stale da się z tego wykrzesać niezłą jakość..

Wypróbuj druk rotacyjny

Druk rotacyjny to kompromis między cyfrówką a sitodrukiem. Poziom nadruku zbliża się do najnowszych, komputerowych metod, ale takie dzianiny drukowane to prawdziwie ekonomiczna kalkulacja.

Wybierz odpowiednią jakość ciuszków dla dzieci

Wysoki pozom, jaką przynoszą dzianiny drukowane, zdrowe barwniki, wyraziste i mocne kolory, przedysputują te materiały do wytwarzaniu odzieży i akcesoriów dziecięcych. Sprawdzeni wytwórcy zapewniają obie zalety – przy wyborze należy jednak pamiętać, że koszt zależy od techniki drukowania.