Zainwestuj w domek drewniany letniskowy. Odpłaci ci się stukrotnie

  • Miron Biały
  • Lipiec 18, 2019
  • Możliwość komentowania Zainwestuj w domek drewniany letniskowy. Odpłaci ci się stukrotnie została wyłączona

Domki drewniane są często doceniane przez wielu turystów. Dokonują wyboru prywatności i niezależności, których nie doświadczyliby w takim wymiarze, wykupując nocleg np. na kwaterze prywatnej. Jednak zainwestowanie we własny domek przynosi nierzadko spore dochody, więc na ich budowę lub zakup daje się namówić duża liczba osób.

Przed budową lub wynajmem takiej nieruchomości jak domek letniskowy drewniany musisz zaznajomić się z kilkoma ważnymi informacjami, które pomogą w podjęciu decyzji. Okazuje się, że wiele osób zapytanych, czy trzeba mieć zezwolenie na domek letniskowy drewniany bez stałego osadzenia na posesji, błędnie odpowiada twierdząco. Dlatego jesteśmy świadkami, jak często można dziś zbudować, nabyć czy nawet wynająć drewniany domek na nieskomplikowanym podkładzie bez fundamentów. Kolejną sprawą jest to, co domek ukrywa w sobie. Czy w grę wchodzi zakup, czy wynajem, sprawdź, czego spodziewać się po wnętrzu. To naprawdę ważne, czy cena zawiera takie pozycje jak np. zaizolowanie, wyposażenie, okładzinę termiczną, sprzęt AGD itp. W domkach drewnianych na bloczkach często brak tych udogodnień, a to już się wiąże z dużymi wydatkami. Nikt nie lubi tzw. nieplanowanych nakładów – powinieneś starannie dowiedzieć się o tym przed sfinalizowaniem transakcji.

Domki letniskowe drewniane na fundamentach ciężej utrzymać, poza tym nie postawimy ich bez pozwolenia. Łatwiej je przygotować do zimy, założyć ogrzewanie itd. Najważniejsze wymagania to wentylacja, ocieplenie i solidne okrycie dachowe. Podłoga także musi zostać odizolowana od gruntu. Można też domek przystosować jedynie na lato. Wtedy nie będzie potrzeby zakładania ogrzewania. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na duże okna i werandę z balustradą, nawet jeśli montaż wykonujemy samodzielnie. Preferuje się przy ich wznoszeniu tanie drewno: sosnę, świerki lub iglaki skandynawskie.

Oto kolejna garść informacji

Koniecznie należy zastanowić się nad przestrzenią otwartą. Są tu wielkie zasoby tego, z co powinno nas cieszyć w letnie, wakacyjne wieczory – świeżego powietrza. Taras to miejsce spotkań, pogawędek, picia kawy i jedzenia posiłków. Powinien mieć dużą powierzchnię – jeśli jest położony z dwóch stron, zapewnia opalanie i zacienienie do wyboru o różnych porach. Nieźle, jeśli taras jest osłonięty głębszym gankiem, werandą lub podcieniem. Dużo osób zwraca uwagę na kominek. Wtedy panuje inna atmosfera, a w razie chłodu zyskujemy w nim nieocenione źródło ciepła.

Jeśli domek ma dobrze służyć twojej rodzinie, pomyśl, jaki ma mieć charakter. Postawić na wersję wypasioną, która ma swoją cenę, czy zadowolić się minimalistycznym wyposażeniem? Domki drewniane letniskowe są ponadczasowe i zawsze będą mieć swoich nabywców. Są warte zachodu i inwestowania, by spędzać w ich zaciszu okres wakacyjnego relaksu z rodziną.