Lista adresów z dostępną poradą prawną

O pomocy prawnika postanawiamy najczęściej, gdy przychodzi do zmian w bieżącej sytuacji rodzinnej: nabycia uprawnień spadkowych, rozwodu, ustalenia praw rodzicielskich czy zmiany w posiadaniu majątku. Jednakże nie zawsze stać nas na to lub możemy mieć problem ze znalezieniem czasu. I co wówczas?

Do jurysty bez honorarium? To możliwe

Darmowa pomoc prawna jest już dostępna dla rodaków w 1500 miejscach w całym kraju. Polega ona na przygotowaniu pism, ustaleniu możliwych rozwiązań casusu prawnego, przekazaniu informacji o regulacjach kodeksowych w kontekście sprawy. Bezpłatna usługa prawna nie obejmuje pełnomocnictwa na wokandzie w czasie rozprawy. Niestety, darmową opieką prawną nie mogą się posłużyć wszyscy członkowie społeczeństwa. Uprawnienia należą się licznych Polaków: najmniej zarabiających, w tym również otrzymujących już świadczenia socjalne, bezdomnych, weteranów, członków rodzin wielodzietnych – zazwyczaj są to osoby do 26 roku  i takie, które osiągnęły już wiek 65 lat.

Poradnictwo przez internet

Dzisiaj sporo przypadków potrafimy załatwić w sieci. W wielu przypadkach nie tylko możemy namierzyć paragrafy odnośnie szczególnego casusu, ale także dostać konkretną, odpłatną poradę prawną na stronach dedykowanych przyszłym stronom w sprawach. Warunkiem będzie prezentacja wszystkich aspektów i przesłanie dokumentacji w wersji cyfrowej na podany mail, przy okazji można również przygotować konkretne pytania. Nie można tego jednak praktykować bez spotkania na żywo.

Najlepiej odwiedzić adwokata w biurze

Skuteczny i tradycyjny przepis na poradę prawną to najzwyczajniej w świecie znaleźć prawnika i sprawdzić jakość jego porad w kancelarii. Należy udać się do specjalisty z autorytetem we właściwym dla nas zakresie, np. prawa rodzinnego, spadkowego czy prawa pracy. Prosto można to sprawdzić przy pomocy zwykle używanej przez nas wyszukiwarki internetowej. Możemy umieścić w okienku frazę kancelaria prawna Łódź i otrzymamy kilka adresów spośród których możemy wybrać ten, który maksymalnie będzie nam odpowiadał.

Nie uzyskamy odpowiedniej jakości porady, jeśli nie zdołamy się właściwie przysposobić do pierwszej rozmowy. Wszystko, co będzie przydatne w przebiegu postępowania, jak dokumenty i pisma, powinniśmy wziąć  na pierwszą wizytę. Niezbędne okażą się też dowody w sprawie np. zdjęcia, nagrania, maile, sms-y. Warto przed odwiedzeniem kancelarii sporządzić listę pytań jakie zamierzamy zadać, a podczas rozmowy rozważyć jakie będą realne scenariusze rozwiązania sprawy i jakie przyniosą skutki.