Jak zaaranżować ogród zimowy

Wiele osób marzy, by długie jesienne popołudnia spędzać na łonie przyrody, lecz także wolimy nie rezygnować z przyjemnego rozleniwienia, jakie towarzyszy przebywaniu w domowych pieleszach. Okazuje się, że można zestawić to z powiększeniem powierzchni użytkowej własnego mieszkania. Możemy to osiągnąć dzięki wybudowaniu własnej oranżerii, czyli działki pod dachem.

Prywatna oranżeria – co będzie potrzebne do jej stworzenia?

Zanim zaczniemy musimy wiedzieć, jaką dokładnie funkcję będzie pełnić ta konstrukcja. Możemy zdecydować się na ogrzewaną oraz nieogrzewaną wersję ogrodu zimowego. Zależnie od naszego wyboru musimy już teraz pomyśleć o rodzaju konstrukcji oraz planowanych wydatkach. Istotne mogą być też opcjonalne usytuowania ogrodu wobec kierunku padania słonecznego światła. Living room z wyjściem na ogród zawsze będzie pasującym rozwiązaniem ze względu na utrzymanie tła z przejściem na piękny krajobraz.

Najlepsza lokalizacja na ogród w pomieszczeniu na zimę

Ogród południowy cechuje się tym, iż jest on mocno nasłoneczniony o każdej porze roku. Do tego stopnia, że uchodzące za gorącolubne rośliny znajdą tu znakomite miejsce do wegetacji. Jednak ze względu na znaczną szybkość oddziaływania wysokiej temperatury, może nie obyć się bez przyciemnianych szyb i dobrze zaprojektowanej wentylacji. Podobnie będzie z oranżerią wschodnią, chociaż na 100 proc. będą teraz słabiej niż na południowym odpowiedniku wpływać na niego promienie słoneczne. Ogród zimowy zachodni jest najbardziej pod wpływem słońca w godzinach popołudniowych, zaś od północy legitymuje się wielkim stopniem zacienienia. Do wnętrza będzie dostawać się najmniej światłą słonecznego, a rozwiązania doświetlające mogą słono kosztować.

Nie zapomnij o tym, jeśli planujesz ogród zimowy

Gdy ogród zimowy już jest trzeba aranżować go zgodnie z założoną uprzednio rolą. Podłogę pomogą utrzymać w porządku trwałe płytki ceramiczne. Porządne wyposażenie technorattanowe będzie skuteczną ideą na przetrwanie inwazję promieni słonecznych. Wśród niezbędnych akcesoriów powinno znaleźć się źródło na gaz w postaci lamp i ciepłe koce. Tylko Twój gust zdecyduje, jak urządzisz nowe domowe pomieszczenie. Znakomicie brzmi pomysł przekształcenia ogrodu na jadalnię. Właściwie wystarczy duży, solidny stół z drewna i eleganckie krzesła – możliwość biesiadowania wśród zieleni nawet w zimowe miesiące wzbudzi aplauz zaproszonych gości. Po zmroku będzie potrzebne klimatyczne oświetlenie tworzące romantyczną aurę.